פירוט הזמנה

החשבון שלי

משלוח עד הבית תוך 7 ימים

משלוחים חינם מעל 100 ש“ח

החזרת פריטים

החזרת פריטים שנרכשו מהאתר

החזרת המשלוח הינה בחינם ועל חשבוננו – כל שעליך לעשות הוא להודיע לנו על כך דרך האתר או טלפונית בתוך 14 ימים מרגע קבלת המוצרים ואנו נדאג לשלוח שליח שיאסוף את המוצרים.

הנחיות להחזרת פריט

יש לוודא שעברו פחות מ-14 יום מקבלת החבילה, שלא נעשה בפריט כל שימוש ושלא נפל בו שום פגם/נזק. כמו כן, התווית והאזיקון שהגיעו עם הפריט חייבים להיות עליו בשלמותם.

 

סיימת למלא את הטבלה? עכשיו נשאר רק לבחור את דרך ההחזרה שהכי נוחה לך

שלוש אפשרויות קלות ופשוטות להחזרה עומדות לרשותך:

 

החזרה באמצעות נקודות Boxit >

בקרוב!!

 

בכל שלב ניתן ליצור קשר עם שירות הלקוחות שישמח לסייע בטל׳ 04-6230686, במייל support@exposefashion.co.il או בצ׳אט-לייב באתר.

 

הערות ותוספות

* ההחזר הכספי יעובד תוך מקסימום 14 יום ממועד החזרת הפריט, אך ורק לאמצעי התשלום שממנו בוצעה ההזמנה. הוא יבוצע באותם תנאים של העסקה המקורית (כלומר: עסקה שבוצעה בתשלומים תזוכה במספר תשלומים תואם, ועסקה שחויבה בתשלום בודד תזוכה בתשלום אחד). אין צורך לפנות לחברת האשראי על מנת לבטל את העסקה – אנחנו כבר נטפל בזה בשבילך. בכל שאלה או תהייה אנחנו זמינים עבורך בטלפון 04-623-0686 או במייל support@exposefashion.co.il.

 

* החזר כספי מותנה בכך שעלות המוצר מעל 50 ש"ח.

* לא ניתן לזכות כרטיסי דיירקט, ולכן בעלי כרטיסי דיירקט זכאים לקבלת קרדיט באתר בלבד.

* החזרת פריטים שנרכשו באמצעות קרדיט באתר יזוכו על ידי החזרת הקרדיט לחשבון האישי באתר.

* לא ניתן להחזיר פריט בודד שנרכש כחלק מערכה, אלא רק את הערכה כולה על כל פריטיה.

* בהנחיית משרד הבריאות: גרביים וגרביונים, וחלקים תחתונים של הלבשה תחתונה או בגדי ים – אינם ניתנים להחזרה. חלקים עליונים של בגדי ים ניתנים להחזרה – אך לא ניתן לקבל בעבורם זיכוי כספי – אלא קרדיט לחשבונך

שישמש לקנייה עתידית באתר.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support